Home / Bałkany / BiH / Chiny zainwestują w BiH 350 mln EUR
httpwww.eksperciwoswiacie.plgfxoswiatainfouserfilesimagesaktualnosci_oswiatowedodatkowe_pieniadze_na_przedszkola_w_2012r.jpg

Chiny zainwestują w BiH 350 mln EUR

Ambasador Chin w BiH, Dong Chunfeng, zapowiedział, że jego kraj zainwestuje w RS i FBiH ok. 350 mln EUR. Podczas rozmowy z prezydentem Banja Luki, Slobodanem Gavranoviciem, Chunfeng zaznaczył, że Chiny zamierzają zainwestować nawet 10 mld USD w różne projekty w Europie Środkowej, a jedna z linii kredytowych zostanie przeznaczona na sfinansowanie budowy elektrowni cieplnej w miejscowości Stanari (ok. 150 mln EUR).

Prezydent Banja Luki powiedział dziennikarzom, że rozmawiał z ambasadorem o kontynuacji współpracy gospodarczej z chińskim prowincjami oraz o planach budowy parku biznesowego i strefy przemysłowej w tym mieście. Gavranović dodał także, że delegacja z Banja Luki została zaproszona na forum biznesowe, które odbędzie się w Chinach w dniach 1-4 czerwca. Wezmą w nim udział przedsiębiorcy z szesnastu chińskich prowincji.

Źródło: biznis.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE