Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: 26 grudnia – 1 stycznia 2012 r.

Chorwacja: 26 grudnia – 1 stycznia 2012 r.

1 stycznia 2012 r.
Przetarg na budowę autostrady
Do przetargu na opracowania studium i dokumentacji technicznej na budowę autostrady Bar-Boljare (w Czarnogórze) stanęło chorwacko-austriackie konsorcjum, w skład którego wchodzi Chorwacki Instytut Budownictwa (IGH) oraz firma ILF Consulting (na podst. dnevnik.hr Piotr Wojtłowski)

31 grudnia 2011 r.
Ceny mieszkań w Zagrzebiu spadły tylko o 3%
Ceny mieszkań w Zagrzebiu spadły o 3%, w Splicie o 5,9%, a w Rijece o 2,7% na poziomie rocznym. Przeciętnie za m2 mieszkania w Zagrzebiu trzeba zapłacić 1 746 EUR. (dnevno.hr)

30 grudnia 2011 r.
Spadek produkcji przemysłowej
Produkcja przemysłowa w listopadzie spadła o 0,3% w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku, co jest następstwem zmniejszenia się krajowej konsumpcji i popytu zagranicznego. Dane chorwackiego Głównego Urzędu Statystycznego [DZS] wskazują natomiast, że poziom produkcji przemysłowej w listopadzie nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca. (seebiz.eu)

29 grudnia 2011 r.
Niewypłacalność na poziomie 42,2 mld HRK
W listopadzie zwiększyła się liczba niewypłacalnych przedsiębiorstw. Ich zadłużenie sięga 42,2 mld HRE [ok. 24.8 mld PLN]. Informacje pochodzą z Chorwackiej Agencji Finansowej FINA. (dnevno.hr)

28 grudnia 2011 r.
VAT skoczy na 26%?
Według analityków z czasopism finansowych, nowy rząd zamierza podwyższyć podatek VAT na poziom 26% przy jednoczesnym obniżeniu do 10% podatku na usługi turystyczne dla hoteli i restauracji. Nikt z rządu nie skomentował prasowych publikacji. (dnevno.hr)

27 grudnia 2011 r.
Dalekovod buduje w Szwecji
W zeszłym tygodniu chorwacka firma Dalekovod S.A., mająca swoje przedstawicielstwo także na polskim rynku, podpisała w miejscowości Västerås umowę ze szwedzką firmą Alstom Grid zakładającą przeprowadzenie przez chorwackie przedsiębiorstwo firmę robót budowlanych i montażowych przy stacji transformatorowej Barkeryd. (na podst. poslovni.hr Karolina Włodarczyk)

Opracowała: Joanna Nowak

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE