Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: 600 tysięcy USD wsparcia dla splickiego „Google Docs dla programistów”
CodeAnywhere - codeanywhere.net

Chorwacja: 600 tysięcy USD wsparcia dla splickiego „Google Docs dla programistów”

Nazywany „Google Docs dla programistów” chorwacki projekt CodeAnywhere otrzymał 600 tys. USD wsparcia od założyciela firmy Site5 Bena Welch-Bolena. Wymyślony przez dwóch mieszkańców Splitu edytor kodów jest kompatybilny z większością wyszukiwarek sieciowych i umożliwia twórcom programów „zawieszenie” wyników swojej pracy w internetowej „chmurze” i szybki dostęp do nich w dowolnym momencie i przy użyciu dowolnego sprzętu.

Z istniejących obecnie dwóch wersji CodeAnywhere – bezpłatnej podstawowej oraz kosztującej 5 USD miesięcznie wersji premium – korzysta ponad 150 tys. użytkowników. Ben Welch-Bolen wierzy, że rozwój chorwackiego projektu i rozpowszechnienie proponowanych przez niego rozwiązań wpłynie na zmianę przyzwyczajeń programistów na całym świecie.

Informacje o splickim startupie współwłaściciel Site5 znalazł na stronie dla poszukujących źródeł finansowania twórców innowacyjnych projektów IT Angel List.

- Inwestor przed kilkoma miesiącami zaczął obserwować CodeAnywhere, za co mu podziękowałem i udzieliłem dodatkowych informacji o projekcie. W ten sposób zaczęliśmy rozmawiać, a projekt tak bardzo mu się spodobał, że zaproponował swoje wsparcie – powiedział o początku współpracy z Welch-Bolenem współzałożyciel CodeAnywhere Ivan Burazin.

Źródła: seebiz.net, netokracija.com, codeanywhere.net, angel.co

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE