Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Amerykanie chcą kupić Hajduka
hajduk split - seebiz.net

Chorwacja: Amerykanie chcą kupić Hajduka

Amerykański biznesmen Michael Glover i znany zawodnik futbolu amerykańskiego Ndamukong Suh są zainteresowani kupnem udziałów w splickim klubie piłkarskim Hajduk – potwierdził burmistrz Splitu Ivo Baldasar po poniedziałkowym spotkaniu potencjalnych inwestorów z byłym doradcą zarządu klubu Fredim Fiorentini.

- Z tego co przedstawili nam goście z USA wynika, że Hajduk jest ich głównym celem. Chcą stać się jego właścicielami i są bardzo poważni – powiedział Ivo Baldasar dodając, że choć Amerykanie chcieliby dokonać zakupu w możliwie najkrótszym czasie, rozumieją, że na odpowiedź strony chorwackiej będą musieli poczekać.

- Nasz cel jest szczery i długoterminowy, uważamy, że jako inwestorzy jesteśmy wyjątkowi ponieważ przynosimy ze sobą coś nowego. Interesuje nas inwestowanie w Hajduka ponieważ chcemy stać się częścią przyszłości tego wspaniałego klubu – deklaruje Michael Glover.

Zgodnie z zapewnieniami burmistrza Splitu decyzję o ewentualnej sprzedaży większościowego pakietu udziałów w ponad stuletnim klubie piłkarskim i tegorocznym zdobywcy Pucharu Chorwacji poprzedzą rozmowy z mniejszymi i większymi udziałowcami, prezesem zarządu Hajduka Marino Brbiciem, radą nadzorczą oraz kibicami i członkami Stowarzyszenia „Nasz Hajduk” („Naš Hajduk”). Po konsultacjach rozpisane zostanie referendum, od wyniku którego zależeć będą losy klubu.

Źródła: seebiz.net, hrt.hr, hajduk.hr

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE