Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Croatia Airlines liczy straty
samolot - seebiz.eu

Chorwacja: Croatia Airlines liczy straty

 

Zarząd Croatia Airlines powiadomił, że w każdym momencie jest gotowy nawiązać rozmowy ze Związkiem Zawodowym Personelu Pokładowego Samolotów i Chorwackim Związkiem Zawodowym Pilotów Ruchu Lotniczego. Nastąpi to kiedy tylko związki zawodowe wykażą, że są zdolne przerwać strajki, które do dzisiaj według szacunków przyniosły około 5,2 mln HRK (2,8 mln PLN) strat.

Przewiduje się, że po piątym dniu strajku straty materialne mogą przekroczyć wymienioną wcześniej kwotę 5,2  mln HRK (2,8 mln PLN), więc w interesie firmy jest, aby strajk zakończył się najszybciej jak to tylko możliwe.

Zarząd wspomina, że związki zawodowe nie zgadzają się na warunki zaoferowane w aneksie do umowy kolektywnej, mimo że Croatia Airlines zaproponowały im maksymalnie możliwe ustępstwa.

Pracodawca w związku z tym twierdzi, że związki zawodowe nie są gotowe do zawieszenia strajku i do podjęcia dalszych negocjacji, a tym samym do niezbędnych ustępstw i chociaż częściowego odstąpienia od swoich postulatów. Ponadto, stwierdzono że wcześniej związki zawodowe  warunkowały przerwanie strajku i rozpoczęcie rozmów przedłużeniem swoich praw zawartych w dawnej umowie kolektywnej.

Zgodnie z umową o wspólnej współpracy gospodarczej w zakresie transportu pasażerów między  Croatia Airlines, a członkami Star Alliancea ustalono, że loty pod wspólnymi symbolami będą obsługiwane przez Croatia Airlines samolotami Star Alliance. Croatia Airlines przyjęła propozycję dotyczącą tymczasowego zawieszenia oznakowania wspólnych symboli na loty code-share, które planowane są do 21 mają 2013 roku.

Zarząd CA podkreśla, że w czasie akcji protestacyjnej związków zawodowych firma nie jest w stanie wywiązać się z wyżej wymienionych zobowiązań, ponieważ część lotów musi być obsługiwana przez samoloty innych przewoźników.

 

Źródło: seebiz.eu

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE