Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Film z Bollywood w Dubrowniku

Chorwacja: Film z Bollywood w Dubrowniku

bollywood - poslovni.hr7eb45d866

 

W maju zawita do Dubrownika ekipa z Bollywood, która rozpocznie zdjęcia do indyjskiej wersji amerykańskiego przeboju kinowego „Knight and Day” z Tomem Cruisem i Cameron Diaz.

O szczegółach pierwszej indyjskiej produkcji filmowej w Dubrowniku z przedstawicielami indyjskiej wytwórni filmowej „FOX Star Studios India” rozmawiał prezydent miasta Andro Vlahušić. Według podanych informacji zdjęcia do filmu mają potrwać około pięćdziesięciu dni, a odtwórcami  głównych ról mają być hinduski weteran dużego ekranu Hrithik Roshan i młodsza od niego o dziesięć lat aktorka i była modelka Katrina Kaif. Reżyserii ma się podjąć wybitny reżyser i scenarzysta Siddharth Anand. Prezydent miasta zapewnił, że będzie służył wszelką pomocą przy realizacji projektu.

– Dubrownik pod względem organizacyjnym i gospodarczym przywykł już do goszczenia ekip największych produkcji filmowych i telewizyjnych – powiedział prezydent miasta.

Można powiedzieć, że Dubrownik powoli, ale pewnie, staje się międzynarodowym pożądanym miejscem, w którym powstają filmowe bestsellery.

W mieście przez ostatnie dwa sezony kręcono amerykański serial fantastyczny „Gra o tron”, a wiosną w Dubrowniku ma pojawić się ekipa filmowa, która zacznie zdjęcia do filmu „Hercules”. Antycznego bohatera zagra amerykańska gwiazda kina akcji Dwayne Johnson.

 

Źródło: slobodnadalmacjia.hr

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE