Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Grupa DIV eksportuje towar do RPA

Chorwacja: Grupa DIV eksportuje towar do RPA

div - poslovni.hr

 

Firma z Samoboru, która obecna jest nie tylko w Chorwacji i UE, ale także i w Rosji poszerzyła swój zakres działalności o Republikę Południowej Afryki. Na zamówienie firmy NSS Fasteners DIV dostarczył ponad 100 ton śrub, nakrętek i innych części złącznych.

Eksport do RPA jest efektem dotychczasowego udziału  w międzynarodowych targach – oznajmili przedstawiciele firmy. Dalszy ciąg rozmów z nowym nabywcą przewidziany jest na maj, kiedy przedstawiciele południowoafrykańskiej firmy przyjadą do Chorwacji. Wtedy prawdopodobnie zostanie podpisana umowa precyzująca ilość śrub przeznaczonych do sprzedaży na tamtejszym rynku.

DIV jest aktywny nie tylko na rynku zagranicznym; niedawno przejął stocznię Brodosplit, w której właśnie przeprowadza restrukturyzację. Firma jest znana nie tylko ze swojej historii sukcesu, który rozpoczął się od produkcji śrubek w garażu Božidara Debeljaka (ojca obecnego właściciela, Tomislava Debeljaka), ale także z powodu podejścia do pracowników i działalności charytatywnej.

Źródło: vecernji.hr, vecernji.hr, poslovni.hr

About Karolina Wlodarczyk

KOMENTARZE