Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: INmusic festival spowodował wzrost rezerwacji o 1500%

Chorwacja: INmusic festival spowodował wzrost rezerwacji o 1500%

inmusic - poslovni.hr

Ilość rezerwacji hotelowych w Zagrzebiu wzrosła o 1500% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym – takie dane podał serwis LateRooms.com, specjalizujący się w rezerwacjach internetowych. Wiadomość o nadzwyczajnym zainteresowaniu brytyjskich, ale nie tylko, turystów przekazały po nim brytyjskie media turystyczne, takie jak Travel Daily UK czy Travelbite.

Festiwal INmusic odbędzie się w Zagrzebiu, nad jeziorem Jarun, ósmy raz z rzędu – w tym roku w dniach 24-26 czerwca. Na wyjątkowe zainteresowanie tegorocznym wydarzeniem wpłynęła najprawdopodobniej lista uczestniczących zespołów, na której znaleźli się m.in. Arctic Monkeys, Iggy and the Stooges, Basement Jaxx, Bloc Party, czy Editors. Nie bez znaczenia pozostał najprawdopodobniej także konkurs „All about the music“, w ramach którego brytyjskie zespoły walczyły o występ na festiwalu.

O wzroście znaczenia tego wydarzenia świadczy chociażby artykuł w amerykańskim Huffington Post, w którym festiwal został nazwany „Woodstockiem XXI w.” i umieszczony na liście 10 festiwali, których nie wolno przegapić, a także fakt, iż znalazł się on na liście 50 najważniejszych festiwali przygotowanej przez CNN.

Nie tylko w Zagrzebiu zauważalny jest wzrost ilości rezerwacji hotelowych w związku z wydarzeniem muzycznym – Lizbona (Optimus Alive!)  zanotowała wzrost sięgający 325%, a Nowy Sad (Exit) – 54%.

Źródło: seebiz.eu, poslovni.hr, inmusicfestival.com

 

About Karolina Wlodarczyk

KOMENTARZE