Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Inwestycje w podwyższenie standardu hoteli

Chorwacja: Inwestycje w podwyższenie standardu hoteli

Największe sieci hotelowe w Chorwacji ogłosiły, że w 2012 r. zainwestują 909 mln HRK (ok 510 mln PLN) w rozwój swoich hoteli.

Według informacji Ministerstwa Turystyki, obecnie w Chorwacji znajduje się 612 kategoryzowanych hoteli, z czego 175 o standardzie czterogwiazdkowym, a 26 pięciogwiazdkowym. Reszta natomiast ma przyznaną kategorię 3 gwiazdek lub mniej. Dlatego też wiele sieci zdecydowało się podnieść standard swoich obiektów.

Największe inwestycje planowane są w Poreču, w kurorcie Plava laguna [Niebieska Laguna]. Na remont hotelu Parentium i podniesienie jego standardu z trzech do czterech, a z czasem i do pięciu gwiazdek, w 2012 r. zostanie przeznaczonych aż 215 mln HRK (ok. 120 mln PLN).

W Puli natomiast w czerwcu nastąpi otwarcie odnowionego hotelu Histria, który w przyszłości będzie działał pod nazwą Park Plaza Histria. Całość inwestycji ma wynieść 26 mln EUR.

Na wrzesień przewidziano otwarcie czterogwiazdkowego hotelu DoubleTree z sieci Hilton, który wejdzie w skład handlowo-biurowego kompleksu Green Gold w Zagrzebiu.

Źródło: seebiz.eu

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE