Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Międzynarodowy przetarg dotyczący rewitalizacji nabrzeża w Rijece

Chorwacja: Międzynarodowy przetarg dotyczący rewitalizacji nabrzeża w Rijece

Miasto Rijeka wraz z kierownictwem rijeckiego portu przygotowują międzynarodowy, jawny przetarg na wykonawcę projektu rewitalizacyjno-rozwojowego na poprzemysłowych obszarach portowych, gdzie powstać mają: nowoczesna przystań dla jachtów, luksusowe apartamentowce, hotele oraz sale konferencyjne. Ma to być największa inwestycja infrastrukturalna Rijeki, której całkowity koszt przekroczy 300 mln EUR.
Goran Štrok, właściciel firmy GS Hotels& Resorts, pragnie wziąć udział w przetargu.

– Czekam co się wreszcie wydarzy i oczywiście jestem gotowy stanąć do przetargu z poważnymi partnerami finansowymi – potwierdza Goran Štrok, który zapoczątkował rozwój branży hotelarskiej na chorwackim wybrzeżu, gdy 15 lat temu wykupił i odbudował hotel Bonavia w Rijece.

– Jest to obecnie jeden z najbardziej profesjonalnych oraz intrygujących projektów w Chorwacji, gwarantujący Rijece nowe możliwości, których dotychczas nie posiadała. Oprócz przystani, powstanie tu około 600 luksusowych apartamentów, centrum handlowe oraz kongresowe, a wszystko to w miejscu, gdzie do tej pory zlokalizowane były opuszczone magazyny portowe i dawny zakład produkcyjny – dodaje Štrok.

Jak tłumaczy dyrektor portu, Bojan Hlača, przetarg jest pewny, jednak wciąż pozostają nierozstrzygnięte kwestie dotyczące jego zasad. Nie ustalono jeszcze, czy całość przekształceń objęta będzie jedną koncesją, czy też kilkoma mniejszymi z zakresu poszczególnych działalności.

– Dokument będzie w całości przygotowany do czerwca 2012 roku. Do tej pory otrzymaliśmy 35 zgłoszeń potencjalnych inwestorów z całego świata, wśród których przeważają deweloperzy, fundusze inwestycyjne oraz firmy specjalizujące się w budowie i sprzedaży nieruchomości – wyjaśnia Hlača.

 

Tekst: seebiz.eu, red. i tłum. Piotr Wojtłowski

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE