Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Można wypłacić pieniądze w każdym sklepie

Chorwacja: Można wypłacić pieniądze w każdym sklepie

bankomat - vecernji.hr

 

Sieć sklepów Konzum i kiosków Tisak rozpoczęła współpracę z Bankiem Zagrzebskim [Zagrebačka banka], której rezultatem jest wprowadzenie nowej usługi pod nazwą „Wypłać pieniądze”. Wprowadzona usługa umożliwi użytkownikom kart kredytowych i debetowych (Maestro, Cirrus, MasterCard, Visa, Visa Electron i Diners) szybką, prostą i bezpieczną wypłatę środków z konta bankowego. Skorzystanie z usługi nie jest uwarunkowane zakupem w Konzumie czy Tisaku.

Usługa „Wypłać pieniądze” będzie dostępna w 700 sklepach Konzum i 900 kioskach Tisak i Tisak Media Centrum. Minimalna kwota, jaką można podjąć w ramach nowo wprowadzonej usługi wynosi ok. 27 PLN (50 HRK). Z kolei maksymalna kwota, jaką można wypłacić w okienkach sieci Konzum i Tisak wynosi ok. 550 PLN (1000 HRK), a w Tisak Media Centrum i sklepach Super Konzumu nawet ok. 1640 PLN (3000 HRK).

Emitenci kart i banków oraz firmy obsługujące karty kredytowe opłaty za korzystanie z usługi pobierają zgodnie ze swoimi przepisami wewnętrznymi. Usługa wprowadzona przez Konzum i Tisak jest identyczna jak  ta, która jest oferowana przez zwyczajne bankomaty. Użytkownik przy okienku musi tylko poprosić o wypłacenie odpowiedniej kwoty i okazać swoją kartę kredytową lub debetową. Po wprowadzeniu PINu transakcja zostaje autoryzowana, po czym daną kwotę ściąga się z rachunku klienta. Użytkownik otrzymuje podjętą kwotę w gotówce. Posługiwanie się kodem PIN zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa transakcji i ochrony użytkownika karty.

 

Źródło: vecerniji.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE