Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Nawet 30 tys. turystów spędzi Wielkanoc na Istrii

Chorwacja: Nawet 30 tys. turystów spędzi Wielkanoc na Istrii

25 tys. – jak wynika z szacunków agencji turystycznych i dużych hoteli, a nawet 30 tys. – biorąc pod uwagę również noclegi wykupione w małych rodzinnych hotelach czy prywatnych domkach wczasowych – tylu turystów prawdopodobnie spędzi tegoroczną Wielkanoc na Istrii. Oprócz Chorwatów, z których wielu tradycyjnie wybiera się tam na okres świąt, właściciele hoteli oczekują licznej grupy zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Austrii, Włoch i Słowenii.
W ubiegłym roku rzeczywista liczba gości przybywających do tej części Chorwacji przekroczyła spodziewaną frekwencję o 20%, ale w tym roku wynik może być nieco niższy. Wynika to głównie z faktu, iż ubiegłoroczna przerwa świąteczna wypadła później niż tegoroczna – w końcu kwietnia i traktowana być mogła już niemal jako „wakacyjna”.
Podczas gdy do Chorwacji przybywają zagraniczni turyści, wielu z jej mieszkańców wyjeżdża, by spędzić Wielkanoc poza granicami swojego kraju. Mimo nienajlepszej sytuacji gospodarczej, stosunkowo dużą popularnością wśród zamożnych Chorwatów cieszą się wielkanocne wczasy w egzotycznych miejscach takich jak Chiny, Wietnam, Kambodża, Meksyk czy Dubaj.
Źródła: tportal.hrtportal.hr

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE