Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Nowe loty z Ryanair do Zadaru

Chorwacja: Nowe loty z Ryanair do Zadaru

Żródło: seebiz.eu

Zadar | 1 grudnia 2011 r.

Linie lotnicze Ryanair utworzą nowe połączenie z lotniska East Midlands w Wielkiej Brytanii do Zadaru. Linia ta będzie czynna tylko w lipcu i sierpniu, czyli w sezonie turystycznym.

To dziewiąta międzynarodowe połączenie do Zadaru tych największych europejskich tanich linii lotniczych. Pod koniec października wprowadzono nowe połączenie z niemieckiego miasta Karlsuhe. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Nowe połączenia międzynarodowe wprowadziły także linie Croatia Airlines, których loty na trasie Paryż-Zadar zostanie uruchomione 1 maja 2012 r. Loty będą odbywać się raz w tygodniu do 23 października 2012 r. Dodatkowo, Croatia Airlines zamierza od 30 kwietnia zwiększyć częstotliwość lotów z Zadaru do Zurychu aż do 3 razy w tygodniu.

Lotnisko w Zadarze z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki pod względem liczby pasażerów. W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2011 r. na zadarskim lotnisku odprawę przeszło ok. 270 tys. podróżnych, co jest prawie 30% wzrostem w stosunku do tego samego okresu w 2010 r.

W zeszłym tygodniu otwarto drugi terminal przylotów krajowych, czym zakończono drugi etap rozbudowywania lotniska. Dzięki nowemu terminalowi powierzchnia lotniska powiększyła się o 690 m2. Inwestycja pochłonęła ok 5,6 mln kun [3.36 mln zł]. Po zakończeniu 3 etapu rozbudowy lotnisko będzie mogło przyjąć nawet 700 tys. podróżnych rocznie.

Lotnisko w Zadarze planuje także przedłużenie pasa startowego z 2500 do 3200 metrów. Obecnie przygotowywane są dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Projekt jest wart ok. 15 mln euro. Możliwe, że zostanie sfinansowany ze środków unijnych.

Tekst: seebiz.eu, tłum. i red. Joanna Nowak

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE