Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Nowy system płacenia za bilety w Zagrzebiu

Chorwacja: Nowy system płacenia za bilety w Zagrzebiu

tramwaj - poslovni.hr

 

Od kwietnia Zagrzebska Komunikacja Miejska wprowadza w postaci testowej nowy system płacenia za bilety tramwajowe i autobusowe. Chodzi o mobilny system płacenia za transport (M-TRANSPORT), którego wejście w życie nie jest jednoznaczne z likwidacją dotychczasowej formy płatności za pomocą SMS-ów.

Wprowadzenie nowych zasad płatności będzie rozłożone w czasie. W dalszym ciągu będzie istniała możliwość kupienia biletu drogą SMS-ową, głównie ze względu na wygodę klienta i częstotliwość korzystania z powyższej usługi, a co za tym idzie, ze względu na dużą ilość sprzedawanych biletów.

Każdy z podróżnych otrzyma kartę z kodami PIN. Po tym, jak numer PIN zostanie wysłany na odpowiedni numer, użytkownik po wejściu do autobusu lub tramwaju będzie musiał zarejestrować się za pomocą swojej karty w dostępnych urządzeniach. Kontroler nie będzie już przeglądał komórki, wystarczy tylko pokazać numer PIN.

Jeszcze nie wiadomo gdzie będzie można nabyć taką kartę, ani czy karta PIN będzie bezpłatna.Cena biletów nie ulegnie zmianie. Obecnie bilety kosztują 12 HRK (ok. 6,5  PLN), jeśli kupimy je w kiosku, drogą SMS-ową, czy za pomocą nowego systemu m–transport. 15 HRK (ok. 8,20 PLN) zapłacimy kupując bilet w pojazdach komunikacji miejskiej.

 

Źródło:  poslovni.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE