Home / Bałkany / BiH / Chorwacja otworzyła dwa nowe przejścia graniczne z BiH
granicni prijelaz - bilder.laeden.me.

Chorwacja otworzyła dwa nowe przejścia graniczne z BiH

Nowo wybudowane międzynarodowe drogowe przejścia graniczne Zlaton Doli i Klek między Republiką Chorwacji a Bośnią i Hercegowiną rozpoczęły wczoraj pracę.
Przeniesieniem pracowników policji z przystanku granicznego policji Metković i Komisariatu Policji Ston oraz celników, nowo wybudowane międzynarodowe drogowe przejścia graniczne Zlaton Doli i Klek rozpoczęły swoją działalność.
Dzięki budowie tych dwóch przejść granicznych zwiększono liczbę pasów ruchu dla samochodów, autobusów i samochodów ciężarowych. Oprócz tego, stworzono lepsze warunki do pracy służb granicznych oraz prowadzenia kontroli granicznych, które się znacznie przyczynią do szybszego przeprowadzania kontroli granicznych i umożliwią szybszy przepływ pasażerów na tych przejściach granicznych.
Aktualnie przejścia te posiadają po pięć wjazdowych i wyjazdowych pasów ruchu. Prace w Bistrini, z Dubrownika w kierunku Splitu kosztowały 26,5 mln HRK [14,5 mln PLN] a prace wykonała Hidroelektra niskogradnja, natomiast prace nad przejściem granicznym Klek wyniosły 22,9 mln HRK [12,5 mln PLN] a wykonaniem zajęła się firma Viadukt.

Źródło: indikator.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE