Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Paliwa coraz tańsze

Chorwacja: Paliwa coraz tańsze

Jak pokazują dane chorwackiego Ministerstwa Gospodarki od wtorku 29 maja właściciele samochodów płacą mniej za paliwa.

Ceny benzyny maleją od 0,22 do 0,27 HRK [0,13 do 0,16 PLN] za litr, a cena oleju napędowego zmniejsza się od 0,14 do 0, 17 HRK [0,09 do 0,10 PLN] za litr.

To trzeci z rzędu spadek cen paliw w Chorwacji. Ceny benzyny spadły na początku i w połowie maja, podczas gdy ceny oleju napędowego obniżą się po raz piąty z rzędu.

Po redukcji cen najczęściej sprzedawana benzyna EURO SUPER 95 będzie kosztować maksymalnie 10,45 HRK [ok. 6,1 PLN] za litr, a EURO SUPER 98 ok. 10,78 HRK[ok. 6,25 PLN] za litr. Za litr oleju napędowego właściciele samochodów zapłacą ok. 9,79 HRK [ok. 5,7 PLN] .

Ceny produktów ropopochodnych mogą się zmieniać co dwa tygodnie, a ich korekta zależna będzie od cen tych produktów na rynkach państw basenu Morza Śródziemnego oraz kursu dolara. Ministerstwo Gospodarki co drugi poniedziałek oblicza i publikuje maksymalne ceny detaliczne, które obowiązują przez następne dwa tygodnie. W tym okresie firmy paliwowe mogą zmieniać ceny, jednak nie mogą być one wyższe niż ustalone ceny maksymalne.

Źródło: vecernji.hr, dnevnik.hrAbout Joanna Nowak

...
KOMENTARZE