Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Podsumowanie współpracy węgierskiego komitatu Barany i chorwackiej żupanii Osječko-baranjskiej

Chorwacja: Podsumowanie współpracy węgierskiego komitatu Barany i chorwackiej żupanii Osječko-baranjskiej

W ubiegłym tygodniu w chorwackim mieście Osijek (węg. Eszék) odbyło się spotkanie przedstawicieli sąsiadujących ze sobą chorwackiej żupanii Osječko-baranjskiej oraz węgierskiego komitatu Barany. Głównym celem wizyty Zsolta Tiffán u jego chorwackiego kolegi dr. Vladimira Šišljagicia było podsumowanie dotychczasowej współpracy, która według polityków od lat układa się bardzo dobrze. Šišljagić podziękował Węgrom w imieniu będącej u progu członkostwa w UE Chorwacji za wsparcie oraz pracę wykonaną w czasie węgierskiej prezydencji. Podczas spotkania politycy zaakcentowali również potrzebę dalszego wspierania działań mniejszości węgierskiej w Chorwacji oraz chorwackiej na Węgrzech w realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i kulturalnych.
W czasie rozmów poruszono także temat budowy mostu na Drawie. Projekt powinien zostać ukończony pod koniec 2013 r. Oddanie do użytku mostu w znaczny sposób ułatwi podróżowanie i komunikację pomiędzy dwoma krajami, a zwłaszcza przyczyni się do poprawy warunków transportu ciężarowego.

Źródło: huncro.hr

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE