Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Przygotowania do meczu z Irlandią

Chorwacja: Przygotowania do meczu z Irlandią

Już jutro o godzinie 20.45 na Stadionie Miejskim w Poznaniu swoje występy na Mistrzostwach Europy zainauguruje reprezentacja Chorwacji. Jej pierwszym przeciwnikiem w fazie grupowej EURO 2012 będzie zespół Irlandii.

Tuż przed południem, na poznańskim lotnisku Ławica wylądowały samoloty z zawodnikami oraz sztabami szkoleniowymi obu zespołów. Kadra Chorwacji bezpośrednio z samolotu przesiadła się do podstawionego na płycie lotniska autobusu i udała się do hotelu w Poznaniu. W godzinach wieczornych trener Slaven Bilić zaplanował na bocznym boisku Stadionu Miejskiego zamknięty trening, na którym prawdopodobnie poda piłkarzom wyjściowy skład na jutrzejszy mecz z Irlandią.

Dobrą wiadomością dla wszystkich sympatyków reprezentacji Chorwacji jest powrót do treningów obrońcy Vedrana Ćorluki, którego występ w meczu inauguracyjnym EURO 2012 stał pod znakiem zapytania.

- Badania nie wykazały żadnego urazu więc Vedran Ćorluka opuścił już szpital w Warszawie. Razem z pozostałymi zawodnikami może przygotowywać się do niedzielnego meczu z Irlandią – potwierdził trener Slaven Bilić.

Powrót do zdrowia Vedrana Ćorluki jest tym istotniejszy, że w ostatnim czasie z powodu kontuzji zgrupowanie kadry Chorwacji musieli opuścić jej trzej podstawowi piłkarze: Ivica Olić, Dejan Lovren oraz Ivo Iličević. W ich miejsce Slaven Bilić powołał znajdujących się na liście rezerwowej Jurice Buljata, Nikole Kalinića oraz Šime Vrsaljko. W pełni formy znajduje się już również największa gwiazda reprezentacji Chorwacji, rozgrywający Luka Modrić, który z powodu drobnego urazu nie mógł wystąpić w ostatnim meczu towarzyskim z Norwegią.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej formy, trenuję z pełnym obciążeniem a po ostatnich problemach nie ma już śladu – przyznaje Luka Modrić.

Luka Modrić zapewnia także, że drużyna jest maksymalnie skoncentrowana na najbliższym spotkaniu i wszyscy mają świadomość, że pierwszy mecz fazy grupowej może przybliżyć Chorwatów do awansu do ćwierćfinału.

- Mecz z Irlandią będzie dla nas najważniejszym spotkaniem w fazie grupowej. Jeśli go wygramy to wierzę, że uda nam się awansować do ćwierćfinału. Jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zdajemy sobie sprawę, że Irlandia to ciężki i wymagający przeciwnik. Znam tę drużynę bardzo dobrze, większość irlandzkich piłkarzy występuje na co dzień w lidze angielskiej, stanowiąc o sile swoich zespołów – uważa Luka Modrić.

Podobnego zdania jest napastnik reprezentacji Chorwacji Eduardo Da Silva

- Reprezentacja Irlandii to bardzo trudny przeciwnik, który posiada w swoim składzie wielu zawodników o wysokich umiejętnościach. Jest to drużyna świetnie przygotowana fizycznie i kondycyjnie, opierająca się głównie na piłkarzach grających w lidze angielskiej. W związku z tym musimy być przygotowani na wysokie tempo meczu i walkę przez 90 minut – twierdzi Eduardo Da Silva.

Chorwacja w ramach rozgrywek grupy C zmierzy się także z reprezentacją Włoch (14.06) oraz aktualnym mistrzem Europy – reprezentacją Hiszpanii (18.06).

 Źródła:gol.dnevnik.hr, hrsport.net, dnevnik.hr
About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE