Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Rekord turystyczny w Dubrowniku

Chorwacja: Rekord turystyczny w Dubrowniku

W sobotę 5 maja do Dubrownika wpłynęło siedem rejsowych statków z aż 11 tys. pasażerów na pokładach, co stanowi tegoroczny rekord odwiedzających w ciągu jednego dnia. Dwa rejsowce zakotwiczyły w historycznej części miasta, zaś pozostałe pięć w dubrownickiej dzielnicy Gruž. Ogromna liczba turystów wywołała paraliż komunikacyjny, zwłaszcza w najstarszej części Dubrownika.

W kwietniu 2012 r. ruch podróżnych na terenie żupanii dubrownicko-neretwańskiej kształtował się na poziomie 65 477 przyjazdów (10% więcej niż w kwietniu ubiegłego roku) i 208 709 noclegów (14% więcej niż rok temu), jak wynika z ewidencji lokalnych organizacji turystycznych,

Od początku roku do końca kwietnia zarejestrowano 12 % wzrost liczby przyjazdów w stosunku do ubiegłego roku (101 735) oraz 15 % wzrost ilości noclegów (311 435). Wśród turystów krajowych liczba noclegów wzrosła o 13% natomiast wśród turystów zagranicznych o 15 %.

Najczęściej z noclegów do tej pory korzystali turyści krajowi, a następnie podróżni z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Hiszpanii i Słowenii.

Od początku roku zanotowano także 14% wzrost ilości noclegów w hotelach (262 667).

Źródło: seebiz.eu

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE

Gratuluję, zwięzłej, rzeczowej i interesującej informacji! To dobry początek.