Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Rijecka Szkoła Sound Designu
dj - novilist.hr

Chorwacja: Rijecka Szkoła Sound Designu

Sound design to proces selekcji, gromadzenia, przetwarzania i generowania audio elementów. Uczestnicy kursu „Wprowadzenie do Sound Designu” będą mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem akustycznym i komunikacyjną przystępnością dźwięków.

„Szkoła dźwięku” Stowarzyszenia Spirit ponownie otworzyła swoje drzwi w piątek 10. stycznia, kiedy to oficjalnie zakończył się kurs pierwszej generacji uczniów szkoły DJ-ów. Oprócz tego, w rijeckim klubie Palach miały miejsce dni otwarte, podczas których zainteresowani mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje potrzebne w czasie drugiej rekrutacji do szkoły Dj-ów. Goście dni otwartych w Palachu najpierw zapoznali się z członkami Stowarzyszenia Spirit, a po krótkim wstępie nastąpiła prezentacja sprzętu, przetestowanego na miejscu przez profesjonalnych DJ-ów.

Jak zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Spirit, „Szkoła dźwięku” już wkrótce ruszy z serią wykładów Damira Kusticia, pod nazwą „Wprowadzenie do Sound Designu”. Kurs umożliwi zainteresowanym zapoznanie się z tajnikami dźwięków, jak również z czynnikami odpowiadającymi za  ludzką percepcją słuchową.

Jak twierdzi jeden z członków Stowarzyszenia Spirit, dźwięki, które do nas docierają, były od zawsze ważną częścią naszego życia, zmieniając i kształtując naszą codzienność. Muzyka i dźwięki pojawiają się w niemalże każdym aspekcie naszego funkcjonowania, począwszy od komunikacji, ekspresji artystycznej, przez politykę i handel, skończywszy na tożsamości społecznej i kulturowej. Sound Design polega na manipulacji uprzednio złożonymi i nagranymi elementami audio, takimi jak krajobrazy dźwiękowe, efekty dźwiękowe i dialogi.

W ciągu pięciu tygodni kursu jego uczestnicy zgłębią wiedzę na temat psychoakustyki, akustyki, przeróbki sygnałów i komunikatów. Oprócz tego, uczestniczyć będą w wykładach na temat zmysłu słuchu, peryferyjnego układu słuchowego, dobrych i złych dźwięków, systemów komunikacji akustycznej, społeczeństwa akustycznego, hałasu i miejskich krajobrazów dźwiękowych oraz projektowania dźwięku.

Pierwszy wykład odbył się już we wtorek, 14. stycznia br. w Palachu. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, jednak organizatorzy wymagają uprzedniej rezerwacji. Wszystkie informacje są dostępne na fanpage’u na Facebooku (Spirit Rijeka).

 

Źródło: novilist.hr

 

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE