Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Rozpoczyna się festiwal homoseksualnej twórczości

Chorwacja: Rozpoczyna się festiwal homoseksualnej twórczości

W Zagrzebiu niebawem odbędzie się trzecia już edycja festiwalu L-fest. Celem festiwalu jest promowanie lesbijskiego aktywizmu. Różne aspekty kulturalno-rozrywkowego programu mają zwrócić uwagę odbiorcy na niedostateczną widoczność lesbijek, ale także na ogólną dyskryminację wszystkich grup mniejszościowych w społeczeństwie, jak wyjaśniają organizatorki imprezy, członkinie lesbijskiej grupy „Kontra”.

Tegoroczny program festiwalu oferuje szereg atrakcji: forum dotyczące literatury i filmu, koncerty zespołów „O wpół do dziewiątej u Saby” i „Drewniana Maria”, a następnie pchli targ, na którym będzie można zakupić ciasteczka i powróżyć z kart tarota. Odwiedzający festiwal będą mięli też okazję obejrzeć wystawę zdjęć pod tytułem „Lesbijki i domowi pupile”.

Festiwal otworzy perwersyjny i mroczny kabaret ze Słowenii „Świt połyskujących zboczeńców” [„Somrak bleščavih sprevržencev”]. Jak mówią o nim sami twórcy, „Świt połyskujących zboczeńców”, pochodzący z małej miejscowości Piekło w południowej części planety Wenus, to objazdowe przedstawienie kabaretowe, które bawi wszystkich – od Xilgoba w gwiazdozbiorze Andromedy po gorącą i egzotyczną planetę Merkury. Wraz z choreografami z planety Ziemi, międzygalaktycznymi zombi, kobietą z brodą, Ziemskim Towarzystwem Supremacji Wampirów, Marią Curie, sklepem Lubiana Gay BDSM i Teatrem Tiffany’ego, artyści nie mogą się doczekać, by zabawić ziemską publiczność.

Festiwal rozpocznie się 15 listopada o godzinie 20:00 w klubie Mochvara i potrwa 3 dni.

Tekst: tportal.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE