Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Sephora zniknie z ulic Zagrzebia

Chorwacja: Sephora zniknie z ulic Zagrzebia

Po 5 latach od wejścia na rynek chorwacki, francuska sieć perfumerii Sephora zamyka swoje sklepy. Salony na Avenue Mall i w Arena Centar będą działały jeszcze do 10 sierpnia, gdzie po okazyjnych cenach będzie można kupić wyprzedawany asortyment.

W salonach Sephory zatrudnionych było dwadzieścia osób, które teraz zostają bez pracy, a klienci bez bezpośredniej możliwości zakupu w perfumerii.

Firma nie podała konkretnych przyczyn zamknięcia sklepów, ale według nieformalnych źródeł wiadomo, że najprawdopodobniejszą przyczyną jest bardzo słaba sprzedaż kosmetyków.

– Niestety nie mogę odpowiedzieć na wasze pytania. Wszystko, co możemy powiedzieć o chorwackim rynku jest to, że mamy nowe plany, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby o nich mówić. Jesteśmy świadomi możliwości i będziemy o nich informować jak tylko to będzie możliwe – powiedziała menadżerka PR Sephory Delphine Bouchez .

W 2011 roku Sephora miała 13,5 mln HRK (7,27 mln PLN) przychodu, ale zakończyła rok z 4,1 mln HRK  straty (2,21 mln PLN).

 

Źródło: seebiz.eu, danas.net.hr

 

 

 

 

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE