Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Spadek cen mieszkań – spadek cen najmu

Chorwacja: Spadek cen mieszkań – spadek cen najmu

W przeciągu ubiegłego roku ceny mieszkań w Zagrzebiu spadły od 1 % do 8,5%, w zależności od metrażu. Ceny nieruchomości spadły w całej Chorwacji przeciętnie o 2,8% w stosunku do zeszłego roku – podaje portal Centar Nekretnina. Średnia cena mieszkania w Zagrzebiu w lipcu wynosiła 1.709 EUR za m2, czyli o 4,4% mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Według danych portalu zajmującego się nieruchomościami – Crozilla.com, najbardziej potaniały duże mieszkania od 80 do 100 m2. Za wynajem takiego mieszkania w sierpniu płaciło się średnio 633 EUR. Za małe mieszkanie, od 20 do 40 m2, płacono miesięcznie średnio 289 EUR, czyli o 5,5% mniej niż w zeszłym roku. Opłata za popularny metraż od 40 do 60 m2 jest najbardziej stała – w sierpniu wynosiła 410 EUR – jest to 1% mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

W porównaniu z kwietniem b.r. spadek cen nieruchomości odnotowano we wszystkich dzielnicach Zagrzebia, z wyjątkiem Nowego Zagrzebia, gdzie ceny wzrosły o 3,1%. W centrum natomiast wzrosły o 1,1%, ale i tak w porównaniu z zeszłym rokiem są one niższe.

Źródło: tportal.hr, tportal.hr

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE