Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Spotkanie z węgierską tradycją

Chorwacja: Spotkanie z węgierską tradycją

Zorganizowana w miejscowości Suza (węg. Csúza) przez Młodzieżową Wspólnotę Węgrów w Chorwacji (węg. Horvátországi Magyarok Ifjúsági Közössége) impreza pod hasłem Dni Królów stała się okazją do zapoznania z tradycjami i stylem życia pradawnych i średniowiecznych Węgrów.

W czasie uroczystego otwarcia imprezy przemawiał poseł z ramienia węgierskiej partii Jobbik István Szávay. Według polityka podobne inicjatywy z pewnością przyczynią się do umocnienia węgierskiej tożsamości narodowej, co ma znaczenie szczególnie poza granicami Węgier.

W programie znalazły się pokazy średniowiecznych walk, jazdy konnej i łucznictwa oraz prezentacje ubiorów i przedmiotów użytkowych, które towarzyszyły ówczesnym Węgrom. Na odwiedzających czekały specjały kuchni domowej. Nie zabrakło również zabaw z udziałem najmłodszych uczestników. Celem imprezy było przybliżenie sposobu życia i tradycji żyjących setki lat temu Węgrów.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem, co upewniło organizatorów o konieczności jej zorganizowania także w kolejnych latach.

źródło: huncro.hr

 

 

 

 

About Agata Wojtkowiak

KOMENTARZE