Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Turystyczny rekord pobity w sierpniu na Istrii

Chorwacja: Turystyczny rekord pobity w sierpniu na Istrii

Z liczbą 7 mln noclegów zakończył się ścisły sezon na Istrii. To prawdziwy sukces tego regionu – odpoczywało tam bowiem ok. 180 tys. gości dziennie.

- Tegoroczny sierpień Istria zakończy z około 7 milionami noclegów, co jest rekordowym rezultatem. Jest to jeszcze jeden dowód, że wyniki dla tego regionu w tym sezonie są więcej niż dobre, a kontynuacji oczekuje się także i we wrześniu – mówi dyrektor stowarzyszenia turystycznego regionu Istrii, Denis Ivošević.

W tym roku, najwięcej zagranicznych turystów przyjechało z Austrii, Słowenii, Niemiec – szczególnie z Bawarii. To te właśnie kraje są głównym adresatem promocji turystycznej Istrii w Europie. Z powodu kryzysu gospodarczego, odnotowano 8% spadek turystów z Włoch.

- Tegoroczny turystyczny sukces jest wynikiem doskonałej współpracy prywatnego i publicznego sektora odpowiedzialnego za przygotowanie sezonu turystycznego – tłumaczy Ivošević. Międzynarodowe nagrody również przyczyniły się do sukcesu jaki osiągnęła Istria w tym sezonie, m.in. już drugi rok z rzędu otrzymała nagrodę dla najchętniej wybieranej wakacyjnej destynacji, przyznawaną przez niemiecki autoklub ADAC.

Źródło: seebiz.eu

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE