Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Unia pomoże wypromować młodych artystów?

Chorwacja: Unia pomoże wypromować młodych artystów?

Galeria Laval Nugent we współpracy z agencją reprezentującą artystów Launcher Ltd uruchamia „Projekt LN 360°”, którego zadaniem będzie wspieranie oraz promowanie młodych chorwackich artystów w kraju i za granicą.

26 kwietnia o godzinie 19-tej w Salonie Laval Nugent (ul. Vodnikova 4) i Galerii Futura (ul. Masarykova 24) zostaną przedstawione prace dwudziestu (wybranych z około siedemdziesięciu) najlepszych artystów. Oprócz rzeźb i obrazów, będzie można zobaczyć też fotografie oraz prace artystów zajmujących się wideo-instalacjami czy prace artystów konceptualnych.

Projekt, z założenia, ma ciągle się zmieniać, jak żywy organizm. Dlatego co dwa lata wznawiany będzie konkurs, w ramach którego będą wyłaniane nowe prace innych młodych artystów. Będzie je można obejrzeć na różnych wystawach w kraju, ale także w wielu miastach europejskich, takich jak Paryż czy Praga. W przyszłym roku Chorwacja stanie się członkiem Unii Europejskiej, co jest z jednej strony dużym wyzwaniem, ale z drugiej stwarza dla niej szansę, by zaprezentowała się Europie i światu jako kraj kultury i turystyki – mówi Nevent Fitnić, przewodniczący „Projektu LN 360°”.

Projekt wspierają Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Akademia Sztuk Pięknych w Zagrzebiu oraz Matica Hrvatska, jednak organizatorzy przedsięwzięcia liczą też na współpracę z instytucjami Unii Europejskiej.

Źródła: tportal.hr, jutarnji.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE