Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Vegeta silniejsza od Coca-Coli

Chorwacja: Vegeta silniejsza od Coca-Coli

Vegeta najsilniejszą marką w Chorwacji - net.hr

Vegeta, najpopularniejszy produkt firmy Podravka, jest ulubioną marką chorwackich konsumentów – wynika z najnowszych badań agencji Ipsos Puls. Rodzimy lider chorwackiego rynku wyprzedził m.in. takich światowych gigantów jak Coca-Cola, Milka czy Nivea.

Badanie siły marek obecnych na chorwackim rynku przeprowadzono w oparciu o odpowiedzi udzielone przez 4 tys. Chorwatów na pytania dotyczące m.in. tego czy dana marka jest dobrze zdefiniowana, rozpoznawalna i przez nich wybierana.

– To niezwykle znaczący dowód uznania, ponieważ wiemy, że pochodzi od samych klientów, którzy wskazali, że właśnie Vegeta jest marką darzoną największym zaufaniem, najbardziej dla nich rozpoznawalną, po którą najczęściej sięgają – skomentowała wyniki badania dyrektor ds. marketingu i komunikacji korporacyjnej Podravki Marinka Akrap.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonym pod koniec 2012 r. badaniu agencji VALICON dotyczącym siły marek konsumenckich w krajach byłej Jugosławii, Vegeta znalazła się na trzeci miejscu w regionie za Milką i Coca-Colą.

Źródła: net.hr, koprivnica.net

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE