Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych w stolicy

Chorwacja: Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych w stolicy

Władze Miasta Zagrzebia chcą wprowadzić zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Decyzją władz miasta dozwolone byłoby spożywanie alkoholu w miejscach publicznych w określonych sytuacjach, jak na przykład podczas festiwali Bundek czy Rujanfest, które odbywają się co roku w Zagrzebiu. Na temat wprowadzenia zakazu władze miasta będą dyskutować na grudniowym posiedzeniu. Szef Departamentu Zdrowia, Zvonko Šostar, twierdzi, że zakaz ograniczyłby przede wszystkim spożywanie alkoholu wśród młodych osób.

Chorwaci piją średnio od pół do litra więcej alkoholu niż inni Europejczycy, twierdzi prezydent Zagrzebia Milan Bandić, dlatego też ponownie podejmie on starania, by wprowadzono zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych w mieście.

– Wystarczy pojechać do Londynu lub Paryża, by zobaczyć, że nikt nie pije w parkach czy na ulicach, jest to surowo zabronione. Policjanci na rowerach kontrolują jak przestrzegany jest zakaz konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych na terenie miasta – mówi szef Departamentu Zdrowia.

 

Źródło: index.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE