Home / Gospodarka / Inwestycje / Chorwacka Adriaoil w rękach tureckiej firmy Çalışkan Kömür

Chorwacka Adriaoil w rękach tureckiej firmy Çalışkan Kömür

Rada nadzorcza chorwackiej firmy działającej w przemyśle petrochemicznym – Dioki, zatwierdziła we wtorek umowę przedwstępną, dotyczącą sprzedaży Adriaoil, spółki zależnej od grupy Dioki. Nabywcą kapitału została turecka firma Çalışkan Kömür.

Zaliczka w wysokości 5 mln EUR wypłacona przez tureckie przedsiębiorstwo będzie przeznaczona na wypłacenie zaległych pensji pracownikom zakładu Dioki w Zagrzebiu oraz Dina Petrokemija na wyspie Krka. Wypłata wynagrodzeń przewidziana jest na koniec przyszłego tygodnia, poinformował przewodniczący rady nadzorczej grupy Dioki Zdravko Rumenović.

Kontrakt, który ma być podpisany, jest obecnie analizowany przez prawników ze strony tureckiej.

Adriaoil została założona w 1969 r. przez chorwacką firmę naftową INA. W 2005 roku firma stała się częścią Grupy Dioki. Adriaoil jest aktywna w sprzedaży i marketingu produktów i surowców petrochemicznych.

Źródło: aa.com.tr, slobodnadalmacija.hr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE