Home / Bałkany / BiH / Chorwacka firma zbuduje most graniczny BiH z Chorwacją

Chorwacka firma zbuduje most graniczny BiH z Chorwacją

Wykonawcą prac przy budowie mostu granicznego Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną na rzece Sawie w Svilaju będzie chorwacka firma budowlana Viadukt, taką decyzję podjęto na spotkaniu w Slavonskim Brodzie oddalonym o 25 km od Svilaja.

W spotkaniu uczestniczyli zastępca ministra gospodarki morskiej, transportu i infrastruktury RH, Jasmin Krizmanić, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad RH, Dražen Guštin oraz zastępca ministra transportu i łączności BiH, Izet Bajrambašić. Wartość inwestycji, która jest po połowie finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad RH oraz Ministerstwo Transportu i Łączności BiH, wynosi 25 mln EUR. Most będzie miał długość 640 m oraz szerokość 29 m, natomiast cała konstrukcja będzie ważyć około 500 ton. Prace powinny rozpocząć się za miesiąc.

Pierwszym wykonawcą mostu miało być austriackie przedsiębiorstwo budowlane, które wygrało konkurs na drodze międzynarodowego przetargu. Firma zrezygnowała jednak z budowy mostu, więc nowym wykonawcą został chorwacki Viadukt, który zdobył drugie miejsce w konkursie.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE