Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / Chorwacka grupa Adris chce kupić Triglav

Chorwacka grupa Adris chce kupić Triglav

Chorwacka grupa Adris wyraziła zainteresowanie zakupem pakietów większościowych jednych z największych spółek ubezpieczeniowych na Bałkanach – słoweńskiego Triglavu  i Croatia Insurance.

Grupa Adris, której siedziba znajduje się w Rovinju jest jedną z największych chorwackich firm. Jej działalność opiera się głównie na trzech filarach: turystyce, produkcji wyrobów tytoniowych i przetwórstwie rybnym. Jednakże władze firmy rozważają wejście na rynek ubezpieczeń, zakładając duże możliwości rozwoju.

Triglav to największa firma ubezpieczeniowa na terenie byłej Jugosławii. W Macedonii Triglav jest właścicielem Triglav Insurance (wcześniejszego Vardar Insurance) i jest największą firmą ubezpieczeniową w ubezpieczeniach innych niż na życie. W pierwszych 9 miesiącach tego roku spółka zarobiła netto 55,4 mln MKD (885 tys. EUR), a całkowity zysk wyniósł 709 mld MKD (11,5 mln EUR). W Macedonii działa także Croatia Insurance.

Adris gwarantuje przejmowanym spółkom zachowanie marki oraz niezależność działania. Konsolidacja na rynku ubezpieczeń pozwoli, zdaniem przedstawicieli spółki, na zwiększoną konkurencyjność na ogólnoeuropejskim rynku ubezpieczeń i rozszerzanie oferty zarówno pod względem jakościowym, jak i terytorialnym.

Źródła: plusinfo.mk, kapital.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE