Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacka „Oda radości” zdobyła nagrodę na festiwalu w Warszawie

Chorwacka „Oda radości” zdobyła nagrodę na festiwalu w Warszawie

Spot „Oda radości” Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej zdobył prestiżową nagrodę za najlepszy film w kategorii filmów turystycznych na VII Międzynarodowym Festiwalu „Film, Art&Turism Festival – FilmAt” w Warszawie.

Zdobywcą nagrody jest ponad czterominutowy spot promujący uroki Chorwacji pod hasłem: „Chorwacja – nowa  gwiazda turystyki Unii Europejskiej”.

Film, przeznaczony głównie do promowania kraju na rynku zagranicznym, jest połączeniem tradycji i współczesności. Imponująca wizualizacja, uzupełniona muzyczną narracją Any Rucner, prezentuje bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne Chorwacji oraz jej przyrodę.

Spot wyreżyserował Hrvoje Hribar, a do współpracy nad projektem zaproszono Zagrzebską Filharmonię – chór Ivan Goran Kovačić oraz wielu muzyków grających na chorwackich instrumentach narodowych.

To nie pierwsze wyróżnienie zdobyte w tym roku przez „Odę do radości”. Film otrzymał w marcu nagrodę „Das golden Stadttor” (odpowiednik turystycznego Oskara) na festiwalu w Berlinie.

Festiwal „Film, Art&Turism Festival – FilmAt” jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, a jego głównym celem jest wybór najlepszych turystycznych produkcji filmowych z całego świata. Kandydatów ocenia międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą najlepsi specjaliści z dziedziny filmu, promocji oraz turystyki. Nagrody są przydzielane w ośmiu kategoriach. W tym roku na festiwal nadesłano 186 prac z całego świata, z czego do kolejnego etapu przeszło 53. W imieniu Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej nagrodę odebrała Slavija Jačan Obratov.

Źródło: tportal.hr, večernji.hr

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE