Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwackie linie lotnicze zainteresowane przejęciem udziałów w BH Airlines

Chorwackie linie lotnicze zainteresowane przejęciem udziałów w BH Airlines

Po oficjalnym wycofaniu się Turkish Airlines ze współpracy z bośniackim przewoźnikiem (http://balkany.vdl.pl/bh-airlines-nowy-partner-albo-bankructwo/) Croatia Airlines wyraziła chęć zakupu 49% pakietu akcji bośniackiej spółki.

Chociaż zarząd Turkish Airlines nie podał oficjalnych powodów rozwiązania współpracy, wspomniano o nie wywiązywaniu się rządu BiH z warunków kontraktu. Poinformowano również o umowie przejęcia akcji przez rząd, który jest jednocześnie właścicielem pakietu większościowego.

– Turcy próbowali stworzyć firmę na Bałkanach i zainwestowali wiele w ten projekt. Lecz sytuacja w przemyśle lotniczym w tym regionie jest bardzo ciężka. Wszyscy regionalni przewoźnicy zgłaszają straty. BH Airlines jest w trakcie negocjacji z dwoma firmami zainteresowanymi przyszłym partnerstwem, jedna z nich jest linią lotniczą z regionu – powiedział Goran Jovanović, Prezes Zarządu BH Airlines.

Przed czterema laty chorwacki przewoźnik chciał stać się właścicielem BH Airlines, ale ostatecznie wycofał się z przetargu. Przejęcie BH Airlines wzmocniłoby pozycję chorwackich linii lotniczych w regionie.

 

 

Źródło: balkans.com, poslovni.hr, seebiz.eu

 

 

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE