Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwackie usługi Internetu mobilnego najtańsze w Europie
telefon - blic.rs

Chorwackie usługi Internetu mobilnego najtańsze w Europie

Chorwacja zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), wyspecjalizowanej agencji ONZ do technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jest jednym z państw europejskich, w których operatorzy telekomunikacyjni oferują najtańsze usługi Internetu mobilnego.

Rezultaty badań zostały oparte o ceny dostępu do Internetu w ofertach prepaid lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, ze średnią ceną 39,96 PLN (12,9 USD) miesięcznie. Wynik otrzymany przez Chorwację pomógł  jej wysunąć się na prowadzenie wśród państw Europy Zachodniej i Środkowej. Internet mobilny, z którego korzystają konsumenci za pomocą urządzeń inteligentnych, jest najszybciej rozwijającym się segmentem światowego rynku ICT, co wróży ogromny potencjał, jeśli chodzi o dalszy rozwój.

Według badań ITU niższe ceny mobilnego Internetu można znaleźć tylko w Austrii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Chorwaccy operatorzy oferują niższe ceny przenośnego Internetu niż operatorzy w krajach bardziej rozwiniętych, takich jak: Dania, Szwajcaria, Holandia i Norwegia. Jeśli chodzi o ceny, nie ma z nimi szans  także konkurencja regionalna, tj. operatorzy serbscy, słoweńscy i macedońscy.

 

Źródło: poslovni.hr

 

 

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE