Home / Bałkany / Czarnogóra / Co łączy Czarnogórę i Jamesa Bonda?
Źródło: lustica-charterworld.com
Źródło: lustica-charterworld.com

Co łączy Czarnogórę i Jamesa Bonda?

James Bond uwielbia podróżować po świecie, chętnie korzysta z karaibskich plaż, włoskich jezior czy restauracji na szczytach gór, a przy tym najchętniej przemierza drogi miast najlepszymi samochodami. Co jednak z przyszłością agenta? Brytyjski The Times postanowił sprawdzić, która z filmowych lokalizacji okazałaby się najlepsza na ustatkowanie się agenta 007.
W tekście zatytułowanym „James, myślimy, że będziesz się tu czuł jak w domu”, Czarnogóra i Luštica Bay znalazły się na liście 10 miejsc na całym świecie, uznanych za idealne propozycje dla osiedlenia się tajnego agenta. Na pozostałych miejscach znalazły się: Wenecja, Rzym, Siena i jezioro Como, austriackie Sölden, Stambuł, Miami, Meksyk i Bahamy.
Liz Rowlinson w swoim artykule zauważa, że po sukcesie Porto Montenegro, projekty Luštica Bay i Dukley Gardens przyciągnęły do Czarnogóry kolejnych inwestorów międzynarodowych, a tym samym wiodące luksusowe marki: Aman, Regent, Puro i One&One.
– Wszyscy już wiedzą, że to co filmie Casino Royale miało być Czarnogórą, w rzeczywistości okazało się Czechami, ale ten mały kraj na Bałkanach naprawdę zachęca niesamowitym wybrzeżem z coraz większą liczbą luksusowych ośrodków wypoczynkowych, których właściciele posiadają własne jachty czy domy w Zatoce Kotorskiej. Na powierzchni 690 hektarów, zintegrowany ośrodek Luštica Bay, oferuje mieszkania przy przystani, z ceną wywoławczą 235 tys. euro, podczas gdy cena trzypokojowych willi to już koszt trzech milionów, napisała Rowlinson.

Źródło: rtcg.me, cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE