Home / Bałkany / Czarnogóra / Coraz więcej rumuńskich turystów wybiera wypoczynek w Czarnogórze
Zagraniczni turyści w Chorwacji - vecernji.hr

Coraz więcej rumuńskich turystów wybiera wypoczynek w Czarnogórze

Liczba rumuńskich turystów w Czarnogórze rośnie – ocenił przedstawiciel tego kraju Cristian Hristea, zaznaczając jednocześnie potrzebę zapoczątkowania większej liczby działań mających za zadanie dalsze zacieśnienie współpracy na polu turystyki.

Przedstawiciele biur podrózy i rumuńskich mediów przebywali z wizytą w Czarnogórze od 16 do 20 września. Grupie studyjnej przewodniczył prezes rumuńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych Cristian Hristea, a w jej skład weszli także przedstawiciele mediów, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Turystyki Medycznej oraz przedstawiciele biur podróży wyspecjalizowanych w organizowaniu wyjazdów związanych z turystyką medyczną (Desprespa, Sanconfind i Gynecoland).

Podczas swojego pobytu goście z Rumunii mieli okazję m.in. zapoznać się z ofertą turystyczną nadmorskich kurortów Czarnogóry, odwiedzili winnicę w Ćemovskom Polju oraz degustowali wina firmy Plantaže 13 jul. Swoją ofertę przedstawiły rumuńskiej delegacji także firmy Porto Montenegro i Luštica Development.

Uczestnicy delegacji mieli także okazję spotkać się z generalnym dyrektorem w Ministerstwie Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki Marko Petričeviciem i omówić z nim możliwości dalszego rozwoju wzajemnej współpracy, możliwych do zrealizowania projektów dwustronnych, a także rozwoju turystyki medycznej.

Po spotkaniu z przedstawicielami Czarnogórskiego Klastra Turystyki Medycznej zapowiedziano podpisanie Memorandum o współpracy, natomiast podczas spotkania były prowadzone rozmowy o realizacji konkretnych projektów.

Wizyta gości z Rumunii została zrealizowana przez Czarnogórska Organizację Turystyczną (NTO) we współpracy z z lokalnymi organizacjami turystycznymi Budvy, Tivatu, Kotoru, Baru, Ulcinja i Herceg Novi oraz firmami Porto Montenegro, Plantaže 13. jul, Luštica Development oraz przedstawicielami niedawno utworzonego Klastra Turystyki Medycznej.

Źródło: vijesti.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE