Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: 1,6 mln euro to za mało na przygotowanie sezonu?
httpwww.eksperciwoswiacie.plgfxoswiatainfouserfilesimagesaktualnosci_oswiatowedodatkowe_pieniadze_na_przedszkola_w_2012r.jpg

Czarnogóra: 1,6 mln euro to za mało na przygotowanie sezonu?

Suma 1,6 mln euro, którą rząd planuje przeznaczyć na przygotowania letniego sezonu turystycznego, jest niewystarczająca i śmieszna, ocenił przedstawiciel Czarnogórskiej Izby Gospodarczej (PKCG), Dragan Ivančević.
Powiedział, że plan przygotowawczy sezonu został zaakceptowany dość późno. – Planu przygotowań, nie tworzy się kiedy goście już dawno przebywają w nadmorskich hotelach. Sezon turystyczny rozpoczyna się wraz z przybyciem pierwszego turysty, a nie kiedy ktoś wymyśli to w swojej głowie, powiedział Ivančević.
Według jego słów, z powodu późnego rozpoczęcia przygotowań, cały sezon nie będzie w pełni gotowy. – Wszystko się opóźnia. Pierwsi goście zostali powitani przez koparki i wykopy. Ludzie przyjeżdżają do Czarnogóry, żeby cieszyć się dziką przyrodą, a przyjmują ich nieuporządkowane plaże, powiedział Ivančević i dodał, że zarząd PKCG, którego jest przedstawicielem, w najbliższym czasie omówi sprawę opóźnienia.
Na przygotowanie letniego sezonu turystycznego planuje się przeznaczyć 1,6 mln euro. Z tych pieniędzy, 300 tys. euro dotyczyć będzie remontu stacji transformatorowych i słupów energetycznych na wybrzeżu (zgodnie z przyjętym przez rząd planem na ten i kolejny rok). Według założeń, pozostałe 1,3 mln euro, ma być związane z realizacją obiektów infrastruktury, które obejmują poprawę dróg, wodociągów i kanalizacji na poziomie lokalnym i państwowym.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE