Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: 6,7 mln EUR na utrzymanie infrastruktury kolejowej
Zeljeznica-CG-Podgorica-Niksic.pobjeda.me

Czarnogóra: 6,7 mln EUR na utrzymanie infrastruktury kolejowej

Sieć kolejowa Czarnogóry liczy ponad 250 km otwartych torów. Ze względu na znaczną ilość sztucznych obiektów na trasach (liczne mosty, tunele i wiadukty), uznawana jest pod względem poziomu eksploatacji za jedną z najtrudniejszych sieci kolejowych w Europie. Na jej utrzymanie i inwestycje w renowacje i odbudowę przeznaczyć trzeba pokaźną sumę środków finansowych.

Rząd Czarnogóry postanowił, że na bieżące utrzymanie infrastruktury kolejowej wyda w tym roku 6,7 mln EUR.

W roku 2013. na utrzymanie kolei wydano w Czarnogórze 6,8 mln EUR. Skupiono się przede wszystkim na bieżącym konserwowaniu infrastruktury budowlanej, elektrycznej i na regulacji ruchu pociągów. Prace te były kontynuacją projektu przeprowadzonego w latach 2009-2012, którego głównym celem było zachowanie prędkości ruchu pociągów zgodnego z obowiązującym rozkładem kolejowym przy jednoczesnej dbałości o pełne bezpieczeństwo transportu.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE