Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: 67. urodziny dziennika „Pobjeda”

Czarnogóra: 67. urodziny dziennika „Pobjeda”

Wczoraj dziennik „Pobjeda” [co znaczy „zwycięstwo” – przyp. red.] świętował 67-lecie swojego istnienia i działalności. Jest to najstarsza gazeta codzienna w Czarnogórze. Na uroczystej gali w Teatrze Narodowym zaprezentowano nową witrynę internetową „Pobjedy”, która będzie ogólnie dostępna już w przyszłym miesiącu.

Znane postaci życia politycznego i kulturalnego miały okazję zobaczyć przedpremierowo zawartość portalu. Poza standardowymi rubrykami, które będą informować o najświeższych wydarzeniach w Czarnogórze i na świecie, strona internetowa „Pobjedy” będzie miała coś do zaoferowania także wielbicielom sportu i zakładów. Powstanie osobna rubryka „Live score”, w której o każdej godzinie będzie można sprawdzić wyniki meczów wszystkich światowych lig. Witryna będzie starała się zadowolić także potrzeby młodszych pokoleń, między innymi poprzez bezpośrednie połączenie z portalami społecznościowymi.

Na uroczystości redaktor naczelny Srđan Kusovac i dyrektor wykonawczy Lav Lajović mówili na temat obecnej sytuacji gazety i planach rozwojowych na najbliższe lata. Odczytano także gratulacje, które z tej okazji przesłali redakcji prezydent Filip Vujanović, premier Igor Lukšić i przewodniczący parlamentu Ranko Krivokapić.

Jak co roku z tej okazji „Pobjeda” przyznała swoje nagrody. Najlepszym dziennikarzem ogłoszono Vlatka Simunovicia z działu kultury, najlepszym grafikiem została Gordana Stanković, a tytuł pracownika roku przypadł księgowej Vesnie Vukčević.

 

Tekst: pobjeda.co.me, tłum. i red. Izabela Dąbrowa

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE