Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Czarnogóra: Amerykański niszczyciel wpłynął do portu w Barze
niszczyciel USS Jason-Dunham-DDG-109 - rtcg.me

Czarnogóra: Amerykański niszczyciel wpłynął do portu w Barze

Okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, niszczyciel rakietowy USS Jason Dunham (DDG 109), wpłynął w piątek, 13 marca br., do portu w Barze, w ramach amerykańsko-czarnogórskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. Podczas wizyty w Czarnogórze, dowódca statku, Darren Dugan i członkowie załogi, spotkali się z kolegami z Marynarki Wojennej Czarnogóry, a także z lokalnymi urzędnikami i mieszkańcami Baru. Dugan spotkał się z burmistrzem Baru, Zoranem Srzenticiem i kapitanem czarnogórskiej Marynarki Wojennej, Darko Vukoviciem.
Wizyta w porcie Bar jest kontynuacją wysiłków VI Floty Stanów Zjednoczonych w budowaniu interoperacyjności USA i Czarnogóry, w ramach globalnego partnerstwa morskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa morskiego i ochrony.
VI Flota USA, z siedzibą w Neapolu, prowadzi wiele morskich operacji, mających na celu promocję amerykańskich interesów oraz bezpieczeństwa i stabilności w Europie i Afryce.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE