Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Aresztowany znany grecki armator, Victor Restis
victor restis.vijesti.me

Czarnogóra: Aresztowany znany grecki armator, Victor Restis

Grecki armator Victor Restis został aresztowany we wtorek 23. lipca pod zarzutem udziału w praniu brudnych pieniędzy i malwersacji finansowych – poinformowała grecka policja i urzędnicy sądowi. Restis jest oskarżony o wykorzystanie swoich wpływów w First Business Bank (FBB) w celu zdobycia środków o wartości ponad 500 mln EUR na dotacje i kredyty dla osób powiązanych z jego działalnością.

To jeden z najbardziej znanych greckich biznesmenów i przedsiębiorców. Restis jest szóstym co do wielkości armatorem w Grecji. Posiada około 92 statków. Uchwycony został przed swoją kancelarią w północnej części Aten.

Victor Restis jest członkiem zarządu greckiej firmy Adriatic Properties, która jest najemcą wyspy-hotelu Sveti Stefan – symbolu Czarnogóry. Ponadto jest powiązany z kopalnią węgla w Berane i z Financial Bank w Czarnogórze. Przypuszcza się, że ma wpływy również w zarządzie czasopisma Dnevne novine.

Źródła: seebiz.eu, vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE