Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra będzie miała państwową sieć komórkową
roaming na Bałkanach - seebiz.net

Czarnogóra będzie miała państwową sieć komórkową

Jak poinformowała wiceminister ds. komunikacji elektronicznej i usług pocztowych Ratka Strugar, Czarnogóra będzie posiadała państwowego operatora sieci komórkowej.

Podczas sesji rządu, która odbyła się w czwartek, Ministerstwo Społeczeństwa Informacyjnego i Telekomunikacji zobowiązało się do utworzenia zespołu ekspertów, który opracuje kwestię stworzenia nowego operatora państwowego.

Jesteśmy świadomi, że w ten sposób zwiększylibyśmy roczne dochody, co wywarłoby pozytywny skutek na budżet Czarnogóry. Od pewnego czasu rząd intensywnie myśli o powołaniu do działania państwowego operatora i bada wszystkie możliwości jakimi w tej kwestii dysponuje państwo. Ponadto, uważamy, że stworzenie nowego operatora wpłynęłoby na konkurencyjność rynku, a tym samym na podniesienie jakości usług, redukcję kosztów oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców Czarnogóry – oznajmiła Strugar dodając, że w pierwszej kolejności potrzeba dokładnej oceny  potencjału państwa, który nie został jeszcze wykorzystany.

Według słów dyrektora Agencji ds. Komunikacji Elektronicznej i Usług Pocztowych Zorana Sekulicia, państwowa firma telekomunikacyjna powinna zostać utworzona do końca roku. Poinformował on również, że istnieje możliwość wejścia na rynek łączności elektronicznej mniejszych operatorów z perspektywą zatrudnienia dla profesjonalnej kadry.

Źródło: portalanalitika.me, pobjeda.me

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE