Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Budva będzie gościła konferencję poświęconą rozwojowi internetu na Bałkanach
internet - utrinski.com.mk

Czarnogóra: Budva będzie gościła konferencję poświęconą rozwojowi internetu na Bałkanach

Największa regionalna konferencja internetowa Spark.me odbędzie się w końcu września w Budvie. Konferencję organizuje firma doMEn, panel hostingowy rejestrujący domenę kraju me.

Konferencja Spark.me, będzie poświęcona promocji i wspieraniu szerokiego dostępu do internetu i wszystkim korzyściom, które światowa sieć dostarcza społeczeństwu. Konferencja jest imprezą interaktywną, która ma pobudzać kreatywność odwiedzających, umożliwić spotkanie i naukę od światowych autorytetów w dziedzinie rozwiązań internetowych oraz pomóc odwiedzających w wymyślaniu oryginalnych pomysłów na biznes. Międzynarodowi eksperci będą opowiadać m.in. o  sposobach, dzięki którym znaleźli inspirację, która w rezultacie doprowadziła  ich do sukcesu.

Konferencja jest kontynuacją organizowanej przez ostatnie dwa lata imprezy WebFestME, która odniosła niewątpliwy sukces, przyciągając ponad 300 uczestników oraz 25 prelegentów cieszących się międzynarodowym uznaniem, m.in. założyciela WordPressa Matta Mullevenga, dyrektora technicznego Opera Software Hakona Wium Lie, założyciela Triberra Dina Dogana, czy inżynier zajmującego się usługą  Dropbox Chrisa Varenhorsta.

Misją Spark.me jest poprawa jakości życia społeczeństwa w regionie szerzeniem wiadomości na temat internetu i jego możliwości poprzez edukację, współzawodnictwo oraz spotkania z uznanymi ekspertami w tej dziedzinie.

Źródło: pobjeda.me

.

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE