Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Budvanska Rivijera wpłaci 20 tys. EUR na rzecz Czerwonego Krzyża w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie
budva-hotelmontenegro.info

Czarnogóra: Budvanska Rivijera wpłaci 20 tys. EUR na rzecz Czerwonego Krzyża w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie

Z powodu wyjątkowych anomalii pogodowych, które objęły obszar Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, pracownicy grupy hotelarskiej Budvanska Rivijera wyrazili żal  i złożyli kondolencje rodzinom ofiar powodzi. Budvanska Rivijera podjęła także decyzję o pomocy finansowej w wysokości 20 tys. EUR dla Serbskiego Czerwonego Krzyża (Crveni krst Srbije) i Czerwonego Krzyża Bośni i Hercegowiny (Crveni križ Bosne i Hercegovine).

W tych trudnych momentach, które dotknęły mieszkańców Serbii oraz Bośni i Hercegowiny grupa hotelarska chciałaby swoim wkładem finansowym pomóc najbardziej zagrożonym rodzinom z obszarów dotkniętych powodziami. Rada nadzorcza oraz zatrudnieni w firmie podjęli decyzję o wpłacie 20 tys. EUR na konta Serbskiego Czerwonego Krzyża oraz Czerwonego Krzyża Bośni i Hercegowiny przeznaczonych na pomoc zagrożonym rejonom – głosi oświadczenie opublikowane przez Portal Analitika.

Obok pomocy pieniężnej, już po normalizacji sytuacji powodziowej w regionie, we współpracy z organizacjami Serbskiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Krzyża Bośni i Hercegowiny grupa hotelarska Budvanska Rivijera zapewni tygodniowy pobyt dzieciom z najbardziej dotkniętych kataklizmem gmin w obiektach turystycznych Slovenska Plaža i Hotelu Aleksandar.

Budvanska Rivijera poprzez podjęcie tej decyzji  solidaryzuje się z obywatelami Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, a szczególnie z najmłodszymi mieszkańcami, i chce chociaż w części przyczynić się do złagodzenia skutków rekordowo złych warunków pogodowych. Tym samym Budvanska Rivijera zachęca także inne firmy do wsparcia akcji pomocowej i przekazania funduszy na rzecz najbardziej zagrożonych mieszkańców cierpiących  wskutek powodzi – napisano w oświadczeniu.

Źródło: portalanalitika.me

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE