Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Budwa podbija serwisy społecznościowe
Social Media Logotype Background

Czarnogóra: Budwa podbija serwisy społecznościowe

Turystyczna Organizacja Budwy (TOB), we współpracy z firmą Amplitudo z Podgoricy, rozpoczęła pod koniec maja br. projekt śledzenia komentarzy związanych z Budwą na wszystkich portalach społecznościowych. Analizowano pozytywne i negatywne komentarze, demografię użytkowników, lokalizację geograficzną, najbardziej wpływowe osoby itp.
W okresie od 1 czerwca do 1 września tego roku, Budwa została wymieniona łącznie 62 442 razy na portalach społecznościowych, blogach i forach (Twitter, Instagram, Youtube, Facebook itp.). – W 93,3% przypadków, odniesienia do pojęcia Budwa miały pozytywny wydźwięk, negatywnych konotacji było 1229 (1,8%), a neutralnych 3155 (4,8%), ogłoszono z TOB.
Analizując wyniki, TOB podsumowała, że Budwa jako miejsce turystyczne jest przedstawiana pozytywnie. – Decyzja TOB o zaproszeniu do współpracy znanych blogerów i blogerki okazała się doskonałym wyborem. Wskaźniki statystyczne wyraźnie pokazały, że Budwa w Internecie postrzegana jest jako wspaniałe miejsce i turyści mają głównie pozytywne doświadczenia i uwagi związane z pobytem w Riwierze Budwańskiej w ciągu lata. TOB na podstawie pozytywnych doświadczeń i użytecznych informacji, które zostały zebrane za pomocą specjalistycznego oprogramowania, chce kontynuować pozytywny wizerunek miasta w Internecie i jednocześnie przygotować się do kolejnych działań, które mają sprostać oczekiwaniom turystów.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE