Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: CBCG podsumowuje 8 pierwszych miesięcy roku
źródło-inews.bg

Czarnogóra: CBCG podsumowuje 8 pierwszych miesięcy roku

Łączne przychody pochodzące z inwestycji zagranicznych w Czarnogórze osiągnęły w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku kwotę 274 mln EUR, podczas gdy zanotowano odpływ środków o wartości 61 mln EUR – wynika z wstępnych danych statystycznych Centralnego Banku Czarnogóry (CBCG).

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego odpływy zmniejszyły się o blisko 28%. Niestety, widoczny jest również spadek wartości inwestycji zagranicznych w kraju (o prawie 8%), na skutek zmniejszenia wpływów z inwestycji kapitałowych. Większe dochody osiągnięto jednak w sektorze pożyczek między poszczególnymi firmami. Wzrosło natomiast wewnętrzne zadłużenie spółek – okazało się aż o 81% wyższe niż w roku ubiegłym.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE