Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Ceny owoców i warzyw bez większych zmian

Czarnogóra: Ceny owoców i warzyw bez większych zmian

Niezmienione ceny warzyw i minimalne obniżki cen owoców mogą być dobrą wiadomością dla turystów wybierających się w tym roku do Czarnogóry. Jak informowaliśmy na łamach portalu balkanistyka.org, możliwe są znaczne podwyżki cen mięsa oraz napojów. Ceny świeżych warzyw i owoców nie powinny ulec zmianie.

Za kilogram bananów zapłacimy ok. 0,70-0,80 EUR, na morele trzeba przeznaczyć od 1 do 2 EUR, na truskawki 1,50 EUR, a brzoskwinie od 0,80 do 1,20 EUR. W minionym tygodniu potaniały jabłka – kosztują od 0,80 do 1,20 EUR. Spadły również ceny arbuzów i obecnie wynoszą ok. 0,40 EUR. Pomarańcze są ciągle dostępne w podobnych cenach, tj. ok. 1,20 EUR za kilogram.

Za pomidory zapłacimy na targach warzywnych od 0,80 do 1,30 EUR, a za ogórki od 0,60 do 0,90 EUR. Kilogram cebuli kosztuje ok. 0,80 EUR, natomiast czosnku 4 EUR.

Ceny serów również nie uległy zmianie (kilogram dojrzałego sera ok. 4-5 EUR, świeżego 2,50-4 EUR, kajmak ok. 8 EUR).

 

Źródło: dan.co.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE