Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Cetinje i Ulcinj podpisały porozumienie o współpracy z Budwą
Współpraca międzynarodowa Czarnogóry

Czarnogóra: Cetinje i Ulcinj podpisały porozumienie o współpracy z Budwą

Burmistrzowie Cetinja i Budwy, Aleksandar Bogdanović i Lazar Rađenović, podpisali 23 października br. w Budwie dokument, o wspólnej realizacji turystyczno-kulturowych projektów obu miast, w celu poprawy dotychczasowej współpracy i wzmocnienia zintegrowanej turystyki.
Dokument przewiduje między innymi koordynację wspólnego udziału w targach, rozwój wspólnych projektów na rzecz turystyki, organizację programów studiów, przygotowywanie programów dla turystów zagranicznych oraz promocję i wsparcie w świadczeniu usług turystycznych. We wszystkich programach szczególna uwaga będzie poświęcona kulturowo-historycznemu dziedzictwu obu miast.
Pismo obejmuje także wsparcie finansowe gminy Budwa dla Turystycznej Organizacji Cetinja. Podobny dokument podpisano między gminami Budwa i Ulcinj.
Burmistrz Cetinja podkreślił ważność intensyfikacji współpracy międzymiastowej. – Wiedząc, ile Cetinje, Budwa i Ulcinj, jako miasta, które uczestniczyły w podpisywaniu protokołu mogą zaoferować turystom, możemy powiedzieć, że dzisiejsze wydarzenie daje nam dodatkowy bodziec, zarówno pod względem afirmacji naszej oferty turystycznej, ale i pod względem współpracy. Cetinje, będzie w przyszłości dążyć do wzmocnienia współpracy z innymi miastami, nie tylko w zakresie turystyki.
Burmistrz Budwy wskazał na znaczenie współpracy z miastem Cetinje. – Budwa, jako miasto najbardziej doświadczone w zakresie ruchu turystycznego i liczby gości w Czarnogórze, ma ambicję, by stać się zachętą dla innych ośrodków. Już widać szereg projektów, które mogą być realizowane wspólnie – powiedział.
Burmistrz gminy Ulcinj, Nazif Cungu, dodał, że podpisane dokumenty są istotnym krokiem do międzymiastowej współpracy, która, jak wierzy, będzie rozsądna i jakościowa.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE