Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra chroni prawa konsumentów
savjet-zastitu-prava-potrosaca-vijesti.me

Czarnogóra chroni prawa konsumentów

W Podgoricy powołano Radę Ochrony Praw Konsumentów, której głównym zadaniem ma stać się monitorowanie sytuacji czarnogórskich konsumentów i przestrzegania ich praw. Wśród jej członków znajdują się renomowani eksperci z dziedziny ochrony konsumentów. Przewodniczącym Rady został Jovo Rabrenović.

- Będziemy nie tylko badać potrzeby Czarnogórców, ale także regularnie opiniować w sprawie kwestii konsumenckich. Liczymy na aktywną współpracę z Ministerstwem Gospodarki. Obszar ten ma szczególne znaczenie w związku z naszą kandydaturą do Unii Europejskiej – skomentował Rabrenović.

Jednym z założeń ustanowienia instytucji jest poprawa warunków konsumentów w Czarnogórze poprzez stosowanie odpowiednich środków i wykonywanie działań.

Pierwszym projektem realizowanym przez Radę ma być uczestnictwo w przygotowaniu Krajowego Programu oraz dogłębna analiza obowiązujących przepisów i ich ewentualna korekta – wszystko w celu dostosowania warunków do tego, aby czarnogórscy konsumenci czuli się jak najbardziej komfortowo.

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE