Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / Czarnogóra: Chuligańskie wybryki towarzyszyły meczowi w Podgoricy

Czarnogóra: Chuligańskie wybryki towarzyszyły meczowi w Podgoricy

Rozegrany w Podgoricy mecz o awans do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów między drużynami Śląska Wrocław i  Budućnosti Podgoricy zakończył się dwubramkowym zwycięstwem polskiej drużyny.  Pierwszego gola zdobył w 19 minucie Rok Elsner, a wynik podwyższył na 2:0 Sebastian Mila, który w 49 minucie wykorzystał rzut karny.

Zacięta walka toczyła się nie tylko na murawie stadionu. W czasie całonocnych zamieszek towarzyszących meczowi rannych zostało 11 osób. Policja zatrzymała także jednego kibica Podgoricy i jednego Śląska Wrocław, którzy oskarżeni są o napaść na policjanta na służbie i zakłócanie porządku publicznego. Na mecz przyjechało ok. 1,5 tys. kibiców z Polski, a w specjalnym oświadczeniu wydanym przez czarnogórską policję napisano, iż siły porządkowe spodziewały się, że mogą oni być bardzo agresywni i stanowić zagrożenie dla porządku publicznego. Prasa w Czarnogórze podkreśla, że zarówno kibice Śląska Wrocław jak i Budućnosti Podgorica cieszą się bardzo złą sławą. Dziennik Vijesti obszernie opisuje zarówno wybryki kibiców, jak i nieadekwatną reakcję funkcjonariuszy sił porządkowych. Według informacji dziennika policjanci bili na oślep także przypadkowych przechodniów, którzy nieszczęśliwie znaleźli się akurat w miejscu zdarzenia.

Warto dodać, że chuligańskie wybryki  odnotowano jeszcze przed rozpoczęciem meczu, kiedy to kibice Budućnosti pobili rzecznika prasowego Śląska Wrocław Michała Mazura oraz pracownika biura prasowego drużyny. Zaatakowani przez kibiców zostali także pracownicy techniczni śląskiej drużyny, kiedy przywieźli na stadion skrzynie ze sprzętem i rzeczy osobiste piłkarzy. Dopiero interwencja policji powstrzymała agresywnych napastników.

Źródło: vijesti.me, sport.pl

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE